Kayıt Formu

Yeni Kayıtlara Ücretsiz Katalog & Numune Ürün Fırsatı

Sipariş Formu

Bu Form Sadece Ürün Siparişi Vermek İsteyen Kişiler İçin Kullanılmaktadır.

Farmasi Katalog

Bu Form Sadece Farmasi Yeni Kayıt İçin Kullanılmaktadır.

Farmasi Kayıt & Katalog

Kendi Kaydınızı Kendiniz Oluşturun. Hemen bir dakika sizde Farmasi ailesine katılabilir. evinizden veya işinizden dilediğiniz kadar çalışarak para kaazanabilirsiniz.

CİT TİPİNİZİ NASIL BELİRLERSİNİZ !

Her zaman iyi görünmenin ilk adımı cilt tipini doğru tanımlamaktır. Cilt tipinizi belirledikten sonra genç ve sağlıklı görünen bir cilt için doğru bakım yöntemlerini uygulamanız işin en kolay kısmıdır.

Peki, cilt tipinizi nasıl belirleyeceğinizi biliyor musunuz?

İşte size yardımcı olacak pratik bilgiler.

  • Cilt tipinizi belirlemek için sabah kalktığınızda temiz bir kâğıt mendil ile yüzünüzü silerek uygulayabileceğiniz basit bir testten faydalanabilirsiniz.

Nasıl mı?

Normal Cilt:

Eğer normal cilt tipine sahipseniz yüzünüzü sildiğiniz kağıt mendilde herhangi bir yağ kalıntısı olmayacaktır. Cildinizi canlı, elastik ve esnek hissetmeniz gerekir. Normal cilt, en sorunsuz cilt tipidir. Genellikle iyi bir dolaşıma ve sağlıklı, temiz, pürüzsüz bir görüntüye sahiptir. Çok az bir bakımla ileri yaşlarda bile iyi ve sağlıklı görüntüsünü koruyacaktır.

Kuru Cilt:
Eğer cilt tipiniz kuruysa yüzünüzü sildiğiniz kağıt mendil yine temiz olacaktır; ama sildikten sonra cildinizi pul pul, kuru ve gergin hissedeceksiniz. Kuru cilt soluk bir görünüme, kırışıklık
ve ince gözeneklerin gelişimine, tahriş olmaya ve çabuk yaşlanmaya meyilli bir yapıda olur. Kuru cilt genç yaşlarda çok fazla sorun çıkarmayabilir; ama ileri yaşlarda cildinizin sağlıklı
görünmesini sağlamak için düzenli olarak doğal maskeler ve nemlendiriciler ile cilt bakımı
uygulamanız gerekir.

Yağlı Cilt:
Eğer yağlı bir cildiniz varsa yüzünüzü sildiğiniz kağıt mendilin özellikle yanaklarınız, burnunuz ve alnınızla temas ettiği bölümlerinde cildinizdeki yağın izlerini göreceksiniz. Yağlı cilt en çok sorunla karşılaşılan cilt tiplerinden birdir. Her zaman yağlı ve parlak görünür, geniş gözeneklere sahiptir ve akne oluşumuna eğilimlidir. Ama tüm bu olumsuz özelliklerine rağmen oldukça olumlu bir özelliğe de sahiptir; yağlı cilt tipine sahip olanlar kırışıklık ve yaşlanma belirtilerinin oluşumuna çok meyilli değillerdir. Özenli bir cilt temizliği uygulamak, karbonhidrat tüketimini azaltmak ve yoğun içeriğe sahip kremlerden uzak durmak yağlı cilt tipine sahip olanların dikkat etmesi gereken noktalardır.

Karma Cilt:
Karma cilt en yaygın cilt tiplerinden biridir. Bu cilt tipine sahipseniz yüzünüzü sildikten sonra kağıt mendil üzerinde, burun ve alnı kapsayan T bölgesine denk gelen yerlerde yağ izleri
görebilirseniz, yanaklarınıza temas eden kısımlar ise temiz olacaktır. Karma cilt yağlı ve kuru cildin karışımıdır ve cilt bakımında da yüzün bölgesel özellikleri dikkate alınmalıdır. Kuru bölgeler genellikle yanaklar ve göz çevresinde görülür ve içerik olarak daha yoğun krem ve nemlendiriciler bu bölgeler için kullanılabilir. Yağlı bölgeler olan alın ve burun (T bölgesi)
üzerinde ise sık ve kapsamlı temizlik faydalı olacaktır.

Hassas Cilt:
Hassas cilt çoğunlukla kuru ve gergin hissetmeye meyilli olur. Kolayca tahriş olabilir. Genel olarak, hassas ciltte kaşıntı ve yanma hissinin olduğu kırmızımsı ve pullu alanlar gözlemlenir. En sorunlu ve narin cilt tipi olduğu için hassas cilt özel bir bakım gerektirir. Bu cilt tipi için doğru bakım ürünlerini bulmak isteyenlerin geniş bir araştırma yapmaları yararlı
olacaktır.

Farmasi fırsatlarını ve Farmasi Ürünlerini detaylı inceleyip fiyat bilgisi almak istiyorsanız FARMASİ KATALOĞUNU inceleyebilir, Ayrıca Farmasi Ürünlerini indirimli satın almak yada Farmasi Üyesi olmak istiyorsanız FARMASİ KAYIT FORMUNU doldurmanız yeterli.

Farmasi Hızlı Menü